Matura 2016 – harmonogram egzaminów

Matura 2016 rozpoczyna się już 4 maja, kiedy to uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego. Przez kolejne trzy tygodnie maturzyści zmierzą się z szeregiem przedmiotów, a całość zakończy się we wtorek 24 maja, kiedy to przeprowadzony zostaną m.in. egzaminy z języków mniejszości narodowych.

Matura 2016 – harmonogram

Egzamin maturalny 2016 składa się z dwóch części: ustnej i pisemnej. Część ustna egzaminu maturalnego rozpoczyna się 4 i trwa do 27 maja 2016 roku. Uczniowie zdają wówczas egzaminy z języków: polskiego i obcych nowożytnych, a także – nie wszyscy – mniejszości narodowych, łemkowskiego lub kaszubskiego.

Ustna matura 2016 jest przeprowadzana w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczącego odpowiednich zespołów egzaminacyjnych.

Część pisemna Matury 2016 rozpoczyna się 4 maja egzaminem z języka polskiego. O godzinie 9 uczniowie piszą egzamin na poziomie podstawowym, a o 14 na poziomie rozszerzonym.

Dzień później – 5 maja w czwartek – uczniowie zmierzą się z kolejnym obowiązkowym przedmiotem –matematyką, a także z wiedzą o tańcu. Poziom podstawowy z matematyki rozpocznie się o 9:00, a o 14:00 uczniowie napiszą egzamin maturalny z wiedzy o tańcu (na obu poziomach).

W piątek 6 maja przyjdzie czas na egzamin maturalny z języka angielskiego. Poziom podstawowy o 9:00, a rozszerzony o 14:00.

W poniedziałek 9 maja o 9:00 rozpocznie się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu uczniowie napiszą egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej na obu poziomach.

Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie odbędzie się 10 maja. O 9:00 uczniowie napiszą poziom podstawowy oraz rozszerzony. Po południu wybrani zmierzą się z kolei z historią muzyki.

W środę 11 maja przyjdzie czas na biologię (oba poziomy o 9:00) oraz filozofię (oba poziomy o 14:00). Dzień później z językiem niemieckim zmierzą się uczniowie, którzy wybrali ten przedmiot. O 9:00 dojdzie do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 14:00 na rozszerzonym.

Piątek 13 maja to matura z chemii (oba poziomy o 9:00) oraz geografii (oba poziomy o 14:00), a w poniedziałek 16 maja – fizyka i astronomia (o 9:00 oba poziomy) oraz historia sztuki (oba poziomy o 14:00).

We wtorek jeden z najpopularniejszych przedmiotów, a więc historia. Oba poziomy uczniowie napiszą o 9:00, a część z maturzystów po południu zmierzy się jeszcze z informatyką.

Dzień później rozpocznie się seria egzaminów z języków obcych (rano będą miały miejsce egzaminy na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym). I tak: 18 maja odbędzie się egzamin z języka rosyjskiego, 19 maja maturzyści zmierzą się z językiem francuskim, a 20 maja hiszpańskim. Po weekendowej przerwie odbędzie się jeszcze egzamin z języka włoskiego.

W ostatnim dniu Matury 2016 uczniowie zmierzą się (w zależności od wybory) z językami mniejszości narodowych, kaszubskim lub łemkowskim. W tym dniu odbędą się też egzaminy z kilku przedmiotów dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *